استایلروزمره و کاربردی

6 مدل مانتو خنک برای استایل محرم تابستان 1403

داشتن پوشش و ظاهر زیبا برای حضور در مکان های مختلف، نشانه شخصیت بالا و منحصر به فرد هر خانمی است. اما استایل و پوشش متناسب با مکانی که در آن حضور پیدا می کنیم، متفاوت خواهد بود. همه شما به خوبی می دانید که برای حضور در مکان هایی مثل مراسم های عزاداری محرم، پوشش افراد باید آراسته باشد تا شان خود فرد و آن محفل حفظ شود. اما مطمئنا شما نیز تاکنون با این مشکل مواجه شدید که مانتوی مناسب برای استایل محرم نداشته باشید. این امر ممکن است برای تمام خانم ها تا امروز اتفاق افتاده باشد. از آنجایی که ایام محرم بسیار نزدیک است و بسیاری از خانم ها دوست دارند در این ایام استایلی آراسته و مناسب داشته باشند، قصد داریم تا در این مقاله راجب استایل محرم و مانتوهای مناسب برای این استایل بیشتر صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

راهنمای دوخت پارچه کرپ باربی

استایل محرم مناسب خانم های ایرانی

استایل محرم باید ویژگی هایی مختص به خود را داشته باشد. برای مثال شما نمی توانید از هر رنگی لباسی در مراسم های عزاداری استفاده کنید. در نتیجه از لحاظ انتخاب رنگ دست شما کمی بسته است. با این حال می توانید بسته به سلیقه خود مدل مانتو خود را متفاوت تر از قبل انتخاب کنید. در استایل محرم بیشتر از مانتوهای بلند و عبایی استفاده می شود. شما می توانید با این مدل مانتوها یک استایل محرم شیک و باوقار برای خود فراهم کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع استایل محرم و مانتوهای مناسب این استایل آشنا شویم.

استایل محرم با مانتو آستین کلوش

همانطور که گفته شد و خود شما هم حتما می دانید برای استایل محرم نمی توان به سراغ مدل های خاص مزونی رفت. سادگی در استایل محرم از واجبات است. با این حال اگر کمی خلاقیت به خرج دهید می توانید یک مانتو شیک برای خود فراهم کنید. یکی از مهم ترین قسمت های مانتو شما آستین آن است. شما می توانید با بهره گیری از مدل آستین های زیبا استایل محرم خود را زیباتر کنید. مدل آستین های زیادی وجود دارد. یکی از پرطرفدارترین آن ها آستین کلوش است. آستین کلوش می تواند یک انتخاب مناسب برای استایل محرم خانم های آراسته باشد. آستین کلوش انواع متفاوتی دارد. بعضی از آن ها از قسمت حلقه آستین کلوش می شوند. اما شما می توانید با ایجاد برش در قسمت آرنج یا بازو، آستین خود را به دو قسمت تقسیم کرده و قسمت پایین آن را کلوش در نظر بگیرید.

استایل-محرم-با-مانتو-آستین-کلوش

اگر تجربه دوخت آستین های کلوش را داشته باشید به خوبی می دانید که این مدل آستین به پارچه ریزش دار احتیاج دارد. این جمله به این معنا است که استفاده از پارچه های آهاردار و با ایستایی بالا حالت پف کرده و بدفرمی را در نهایت برای شما ایجاد می کنند. یکی از بهترین پارچه ها برای دوخت آستین کلوش پارچه کرپ حریر است. پارچه کرپ حریر ریزشی مشابه حریر داشته با این تفاوت که اصلا بدن نما نیست. در نتیجه شما می توانید در روزهای گرم سال از این پارچه بدون آستری بهره ببرید. پارچه کرپ حریر یک پارچه با ضخامت کم و خنک است. در نتیجه می تواند یک انتخاب مناسب برای محرم 1403 باشد. برای زیباتر شدن استایل محرم خود می توانید از نوار یا پارچه تور مشکی در قسمت پایین مانتو و لبه آستین ها استفاده کنید.


پیشنهاد ما: بهترین پارچه ها برای دوخت کراپ کت + عکس و ایده دوخت


مانتوهای عبایی خنک و راحت

به خوبی می دانید که در فصل تابستان شدت تعریق افراد افزایش زیادی پیدا می کند. به همین دلیل اکثر افراد ترجیح می دهند از مانتوهای اورسایز به جای مانتوهای تنگ بهره ببرند. یکی از مناسب ترین مدل مانتوهای اورسایز، مانتوهایی با آستین کیمونو هستند. مانتوهای آستین کیمونو بلند به اسم مانتو عبایی نیز شناخته می شوند. از آنجایی که مانتو عبایی در قسمت حلقه آستین گشادی زیادی دارد، میزان تعریق را به شدت کاهش می دهد. به همین دلیل فروش این مدل مانتو در تابستان افزایش چشم گیری پیدا می کند. یکی از مناسب ترین مدل های مانتو برای استایل محرم نیز همین مانتوهای عبایی هستند.

پانچوهای-خنک-و-راحت

برای دوخت مانتو عبایی، پارچه های خشک با ایستایی بالا جایگاهی ندارند. بهترین پارچه ها برای دوخت این مدل مانتو، پارچه هایی هستند که چروک پذیری بسیار کمی داشته و آهار آن ها کم است. شما می توانید از پارچه کرپ حریر برای دوخت این مدل مانتو استفاده کنید. پارچه کرپ حریر یک پارچه ریزش دار و خنک است. اگر کمی از این پارچه را در مشت خود فشار داده و رها کنید، متوجه می شوید که پارچه کرپ حریر، چروک پذیری بسیار کمی دارد. با ایجاد اوزمان می توانید گشادی بیشتری در بدنه مانتو خود ایجاد کنید. استایل محرم خود را می توانید با مانتو عبایی شانتون نیز متحول کنید. پارچه شانتون نخ یک پارچه محبوب برای ایام تابستان است. پارچه شانتون نخ از الیاف طبیعی تهیه شده و از ایجاد بوی بد جلوگیری می کند. شانتون نخ آهار کمی داشته و برای دوخت مانتو عبایی گشاد مناسب است.

قیمت پارچه کرپ باربی

مانتوهای پلیسه شیک برای استایل محرم

مانتوهای رسمی و بلند در بسیاری از مواقع انتخاب خانم های شیک پوش و خاص پسند است. معمولا خانم های جوان از این مدل مانتو در مراسم های مهم و رسمی استفاده می کنند. مانتوهای رسمی و بلند را می توانید با کمی خلاقیت به یک مانتو شیک و آراسته تبدیل کنید. برای این کار می توانید از آیتم های متفاوتی بهره ببرید. یکی از این آیتم ها استفاده از پلیسه در قسمت های مختلف مانتو است. استایل محرم رسمی با مانتوهای بلند پلیسه می تواند شما را قد بلندتر نشان دهد. برای استفاده از پلیسه می توانید مانتو خود را از قسمت کمر برش بزنید و آن را به دو قسمت تبدیل کنید. سپس در قسمت پایینی آن از پارچه پلیسه استفاده کنید. بسته به سلیقه خود می توانید این کار را به شکل متقاون در دو طرف مانتو یا در یک طرف آن انجام دهید.

مانتوهای-پلیسه-شیک-برای-استایل-محرم

برای ایجاد پلیسه باید به سراغ پارچه های فرم پذیر بروید. بسیار از پارچه ها پس از چند ساعت حالت اولیه خود را از دست داده و دفرمه می شوند. این پارچه ها برای دوخت مانتوهای پلیسه گزینه های مناسبی نیستند. اگر به دنبال یک استایل محرم خانمانه و باوقار هستید، بهتر است از پارچه باربی استفاده کنید. پارچه کرپ باربی ضخامت کمی در بین سایر پارچه های کرپ دارد. این پارچه برای استفاده در ایام تابستان مناسب است. پارچه کرپ باربی فرم پذیری بالایی دارد. این پارچه می تواند در بلند مدت از پلیسه های ایجاد شده مراقبت کند. اگر به دنبال یک استایل محرم زیبا و شیک هستید، بهتر است پارچه کرپ حریر را امتحان کنید. این پارچه ضخامت کمی دارد. در نتیجه پلیسه های ایجاد شده بر روی آن می توانند به خوبی شکل ظاهری خود را حفظ کنند.

مانتوهای جلو بسته خنک و راحت برای محرم

اگر به دنبال یک استایل محرم خنک و راحت هستید، می توانید این بار مانتوهای جلو بسته را امتحان کنید. مانتوهای جلو بسته به شدت راحت بوده برای استفاده در دراز مدت بسیار مناسب هستند. مانتوهای جلو بسته برای خانم های باردار نیز یک گزینه ایدئال محسوب می شوند. از آنجایی که مانتوهای جلو بسته ظاهر ساده ای دارند، می توانید برای زیباتر کردن آن روی مدل آستین ها مانور دهید. مدل آستین هایی مثل آستین پفکی برای این استایل محرم بسیار مناسب است. مژده ای که در این قسمت باید به شما بدهیم این است که دوخت مدل مانتو جلو بسته بسیار راحت است. در نتیجه هر چقدر هم که در این زمینه مبتدی باشید باز هم می توانید برای دوخت این مدل مانتو شیک و راحت اقدام کنید.

مانتوهای-جلو-بسته-خنک-و-راحت-برای-محرم

مانتو جلو بسته ای که برای محرم در نظر دارید را بهتر است به شکل اورسایز طراحی کنید. به همین دلیل بهتر است از پارچه هایی استفاده کنید که چروک پذیری کمی داشته باشند. پارچه هایی با چروک پذیری بالا به سرعت چروک شده و استایل شما را بهم ریخته نشان می دهد. از طرفی پارچه انتخابی شما باید ریزش زیادی داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است شما را چاق تر نشان بدهد. پارچه کرپ باربی و پارچه کرپ حریر هر دو گزینه های مناسبی برای دوخت مانتو جلو بسته هستند. هر دو این پارچه بسیار خوش دوخت هستند. به همین دلیل می توانید به راحتی برای دوخت آن اقدام کرده و نگرانی از بابت دوخت آن ها نداشته باشید.

استایل محرم با مدل مانتو دو تیکه

یکی از مدل مانتوهای ساده و در عین حال شیکی که می توانید از آن در استایل محرم خود استفاده کنید، مانتوهای دو تکه هستند. این مدل مانتو نشانه ای از جسور بودن و آراسته بودن افراد است. اگر شما هم جزو افراد خاص پسند و شیک پوش هستید، این مدل مانتو برای شما است. قسمت زیری معمولا به شکل بدون آستین و سارافونی طراحی می شوند. قسمت رویی اما آستین داشته و هم قد سارافون زیری آن است. در نظر داشته باشید که می توانید از مدل آستین های متفاوتی برای مانتوی رویی خود استفاده کنید. برای مثال شما می توانید از مانتوهایی با آستین پفکی یا آستین کیمونو بهره ببرید.

استایل-محرم-با-مدل-مانتو-زیر-و-رویی

اگر برای مراسم عزاداری به دنبال یک استایل محرم راحت هستید این مدل مانتو می تواند به شما کمک کند. کافی است از یک پارچه با چروک پذیری کم برای دوخت آن استفاده کنید. پارچه ای مثل پارچه ساتن سیلک می تواند یک گزینه مناسب برای دوخت مدل مانتو دو تکه باشد. این پارچه آهار بسیار کمی دارد. در نتیجه به هیچ عنوان شما را چاق نشان نمی دهد. از طرفی چروک پذیری پارچه ساتن سیلک بسیار کم است. به همین خاطر تا پایان مراسم نگرانی از بابت خراب شدن استایل خود نخواهید داشت. اگر به دنبال یک پارچه مات برای دوخت مدل مانتو دو تیکه خود هستید، بهتر است پارچه حریر استفاده کنید. پارچه کرپ حریر ضخامت بسیار کمی دارد. در نتیجه به هیچ عنوان در آن احساس گرما نخواهید داشت.

خرید پارچه کرپ مانتویی

مانتوهای کار شده

همانطور که قبل نیز گفته شد برای استایل محرم امکان استفاده از پارچه های طرحدار وجود ندارد. یکی از رکن های اساسی در استایل محرم سادگی آیتم های آن است. اما اگر به دنبال یک استایل رسمی و متفاوت هستید، می توانید از تکنیک ترکیب پارچه در مانتو خود استفاده کنید. برای این کار باید حتما مانتو خود را با پارچه های ساده طراحی کرده و برای قسمت های مثل یقه از پارچه های مشکی گل برجسته استفاده کنید.

استفاده-از-خرجکار

برای پارچه زمینه دست شما باز است. اگر دوست دارید استایل محرم شما رسمی تر به نظر برسد بهتر است از پارچه کرپ مازراتی برای قسمت بدنه استفاده کنید. برای خرجکار یقه و مچی آستین می توانید از پارچه ژاکارد گل برجسته یا صاف بهره ببرید. اگر دوست دارید استایل محرم شما کژوال تر به نظر برسد بهتر است از یک پارچه ریزش دار مثل پارچه کرپ باربی استفاده کنید. پارچه کرپ باربی امکان فون کردن دامن مانتو را نیز به شما می دهد. در قسمت یقه و مچی آستین خود نیز می توانید از پارچه های مشکی طرحداری مثل پارچه ژاکارد بهره ببرید.

منبع: https://www.pinterest.com/abuther8519/h-i-j-a-b-style/

به این مطلب امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا