اخبار

رنگ سال 2023 چیست؟

هر سال با فرارسیدن سال جدید میلادی، موسسات مختلف رنگ سال را اعلام می کنند. پنتون به عنوان یک موسسه قدیمی و صاحب نام، سالهاست که وظیفه شناسایی و معرفی رنگ سال را بر عهده دارد. این موسسه برای رنگ سال 2023 رنگ Viva Magenta را در نظر دارد. به طور تقریبی می توان گفت این رنگ سرخابی قرمز، زرشکی یا ارغوانی است. در ادامه این مطلب ما قصد داریم به معرفی این رنگ و رنگ هایی که می توانید با آن ترکیب کنید، بپردازیم. در نتیجه اگر در مورد رنگ سال 2023 کنجکاو هستید، مطالعه این مطلب برای شما جذاب خواهد بود. Viva Magenta به عنوان رنگ سال 1402 قرار است استایل درخشانی برای شما بسازد.

رنگ سال بر چه اساسی انتخاب می شود؟

قبل از هر چیز، بد نیست کمی در مورد فلسفه اعلام رنگ سال صحبت کنیم. حتما برای شما این سوال پیش آمده است که رنگ سال چیست و با چه معیارهایی مشخص می شود. شرکت های مختلفی در آغاز سال میلادی یک رنگ را به عنوان رنگ سال انتخاب می کنند. اما در بین تمام این موسسات، رنگ معرفی شده توسط موسسه پنتون به عنوان مبنایی در صنعت مد شناخته می شود. موسسه پنتون برای معرفی رنگ سال از چندین متخصص کمک می گیرد. آنها معمولا با بررسی رنگ سال های مختلف در مورد رنگ سال جدید تصمیم می گیرند. Viva Magenta نیز بر همین اساس به عنوان رنگ سال 2023 انتخاب شده است.

بد نیست بدانید در این تصمیم گیری جنبه های مختلفی در نظر گرفته می شود. وضعیت روانی و اقتصادی جامعه، شبکه های اجتماعی و حتی سیاست جزو مواردی است که در تعیین رنگ سال، موثر خواهد بود. رنگ سال 2023 قرار است شادی و نشاط از دست رفته را به جامعه بازگرداند. علاوه بر این، با نگاهی بر طبیعت و اوضاع کنونی جامعه جهانی، اقتدار از دست رفته را به یاد بشریت بیاورد. استفاده از این رنگ در استایل روزمره می تواند احساس شادی و رضایت را در شما بیدار کند. برای آشنایی بیشتر با این رنگ با ما همراه باشید.

رنگ سال 2023 چیست؟

به نظر می رسد، رنگ سال 2023/ 1402 قرار است شور و هیجانی دوباره در صنعت مد ایجاد کند. رنگی که موسسه پنتون اعلام می کند، نمادی خواهد بود از رفاه، ثبات و تعادلی که امروزه انسان در سراسر دنیا به آن نیاز دارید. موسسه پنتون این رنگ را با نام Viva Magenta معرفی کرده است. اگر به دنبال کد رنگی آن باشید، PANTONE 18-1750 کدی است که می توانید با آن این رنگ را پیدا کنید. در نگاه اول می توان گفت این رنگ سرخابی قرمز است. اما کمی دقیق تر که نگاه کنید، رنگ سال 2023 یک زرشکی کم رنگ و ترکیبی از صورتی و سرخابی است. در حقیقت شاید بتوان آن را قرمز شرابی یا ارغوانی نیز نامید. این رنگ فوق العاده قرار است جسارت و شادابی را به استایل شما اضافه کند.

رنگ سال 2023

همانطور که می دانید سرخابی قرمز به عنوان طیفی از رنگ قرمز، یکی از چشمگیرترین رنگ هایی است که می توانید از آن در استایل خود بهره ببرید. Viva Magenta به این دلیل به عنوان رنگ سال 2023 معرفی شده است تا نمادی برای قدرت و آزادی باشد. این رنگ نشان از جهانی است که دوباره می تواند مقتدرانه خود را بازسازی کرده و روی پای خود بایستد. اگر طبعی جسور، شوخ و پویا دارید، رنگ سال 2023 می تواند بیانگر احساسات درونی شما باشد. Viva Magenta قرار است روح شما را تقویت کند تا بتوانید قدرت درونی خود را کشف کنید. از این رنگ برگرفته از طبیعت و نماد قدرت و شجاعت در استایل خود غافل نشوید.

چرا Viva Magenta به عنوان رنگ سال 2023 انتخاب شده است؟

رنگ سال 1402

به گفته مدیر اجرایی مؤسسه پنتون، این رنگ به این دلیل انتخاب شده است که برای یک جهان نامتعارف به یک رنگ نامتعارف نیز نیاز داشتیم. این رنگ می تواند به ما و فعالان صنعت مد چشم اندازی جدید ارائه کند. Viva Magenta به عنوان طیفی از رنگ قرمز، احساس قدرت را به بیننده منتقل می کند. اما قرار نیست این احساس قدرت حالتی منفی و تهاجمی داشته باشد. به همین دلیل Viva Magenta در دل خود اندکی بنفش و ارغوانی تیره نیز دارد. به همین دلیل شما می توانید آن را سرخابی قرمز نیز در نظر بگیرید. رنگ سال 2023 قرار است با انرژی و نشاط، روی دیگری از قدرت را به ما نشان دهد. در حقیقت حسی که این رنگ منتقل می کند، همان چیزی است که همه ما برای آینده ای خوش بینانه تر به آن نیاز داریم.

رنگ سال 2023 را با چه رنگ هایی ست کنیم؟

رنگ سال

انتظارها به سر آمد و در ابتدای دسامبر 2022، موسسه پنتون رنگ سال 2023 را اعلام کرد. Viva Magenta که می توان آن را در تیره ترین طیف رنگ قرمز و سرخابی قرار داد. البته اگر بخواهیم به دقت به این رنگ نگاه کنیم، اندکی رنگ بنفش نیز در آن دیده می شود. به همین دلیل می توان گفت یکی از خاص ترین رنگ هایی است که باید به استایل خود اضافه کنید. استفاده از این رنگ در استایل، روشی است که بتوانید محتاطانه، به سراغ طیف رنگ خیره کننده سرخابی یا قرمز بروید. برای اینکه بتوانید به بهترین شکل این رنگ را در استایل خود به کار ببرید، بد نیست با بهترین رنگ هایی که می توانید به آن اضافه کنید، آشنا شوید. در ادامه ما قصد داریم به معرفی رنگ های مکمل و متضاد با رنگ سال 2023 بپردازیم.


پیشنهاد ما: 10 رنگ مناسب برای ترکیب با رنگ سال 2022


رنگ سال 2023 را با مشکی ست کنید

اجازه دهید به عنوان اولین رنگی که می توانید با رنگ سال 2023 ست کنید، به رنگ مشکی اشاره کنیم. یکی از بهترین رنگ هایی که در کنار Viva Magenta قرار می گیرد، مشکی است. با ترکیب این دو رنگ می توانید استایلی شیک و البته مرموز داشته باشید. همانطور که می دانید، رنگ های مختلف احساسات مختلفی را به شما و مخاطب منتقل می کنند. رنگ مشکی و قرمز هر دو نماد قدرت و البته رمز و راز هستند. هرچند رنگ قرمز این تناژ رنگی اندکی به سرخابی متمایل است اما با ترکیب این دو رنگ خاص در کنار هم متفاوت، قدرتمند و جسور به نظر می رسید. این ترکیب رنگ برای محیط های رسمی مانند مهمانی و حتی محیط کار بسیار مناسب است.

خاکستری را فراموش نکنید

اگر به نظر شما رنگ مشکی بیش از حد تیره است، می توانید خاکستری را جایگزین آن کنید. رنگ سال 2023 به عنوان یک رنگ پر شور و حرارت، در کنار یک رنگ خنثی مانند خاکستری، می درخشد. فراموش نکنید استفاده از رنگ Viva Magenta در انتخاب اکسسوری می تواند راهکاری هوشمندانه برای ایجاد تغییرات جزئی اما موثر در استایل شما باشد. اگر به طور کلی به رنگ های تیره و استایل ساده علاقه دارید، ترکیب خاکستری و سرخابی قرمز بدون اینکه استایل شخصی شما را بر هم بزند، ظاهری جدید به شما می بخشد. خاکستری روشن نیز رنگ مناسبی است برای اینکه بتوانید رنگ سال 2023 را با یک رنگ روشن ست کنید.

کمی رنگ سورمه ای به رنگ سال 2023 اضافه کنید

با توجه به سایه تیره رنگ Viva Magenta، بد نیست این رنگ را با رنگ های تیره ترکیب کنید. با رعایت این نکته اصالت و قدرت این رنگ را در استایل خود حفظ خواهید کرد. به همین دلیل یکی از رنگ هایی که به شما کمک می کند با رنگ سال 2023 استایلی شیک و منحصر به فرد داشته باشید، رنگ سورمه ای است. به طور کلی طیف رنگ آبی تیره، در کنار سرخابی قرمز ترکیبی بسیار چشم نواز خواهد ساخت. اگر طرفدار لباس های جین هستید، باید این نوید را به شما بدهیم که می توانید به راحتی رنگ سال 2023 را با شلوار، دامن و کت جین ست کنید.

با سبز بدرخشید

اگر به دنبال رنگی شاد و متفاوت برای ترکیب با رنگ سال 2023 هستید، می توانید سبز را امتحان کنید. سبز تیره یکی از بهترین گزینه های شما است. این سبز کاملا برگرفته از طبیعت است و در کنار Viva Magenta جلوه ای شاد و البته جذاب به استایل شما می دهد. رنگ سبز دیگری که می توانید با سرخابی قرمز ترکیب کنید، سبز کلاسیک است. این رنگ در سال گذشته به عنوان سبز ترندی نیز شناخته شد. اگر به دنبال لباسی شیک و مطابق مد روز برای مهمانی یلدا و شب سال نو هستید، ترکیب این دو رنگ می تواند کاملا ایده آل باشد. بهترین رنگ اکسسوری برای این استایل، اکسسوری های طلایی رنگ است.

تک رنگ بپوشید

در حقیقت بد نیست Viva Magenta را با طیف رنگی مشابه خودش ست کنید. در این طیف، صورتی، بنفش و قرمز گلی نیز قرار دارند. در حقیقت شما می توانید سرخابی قرمز را با تمام رنگ های هم خانواده ست کنید. اما بد نیست در نظر داشته باشید، استایل تک رنگ یا مونوکروم یکی از خاص ترین ترندهای سال های اخیر بوده است. شاید به نظر برسد رنگ سال 2023 برای داشتن استایلی تک رنگ بیش از اندازه چشمگیر است. اما باید گفت این رنگ متفاوت به شما کمک می کند جسارت و خلاقیت خود را در یک استایل تک رنگ به نمایش درآورید. سرخابی قرمز رنگ جذابی است برای اینکه بتوانید با آن تغییری بزرگ در استایل خود ایجاد کنید. زمانی که سراپا این رنگ را بپوشید، می توانید مطمئن باشید استایل شما در بهترین حالت ممکن است.

رنگ سال 2023 با جلوه ای میان رنگ های سرخابی و قرمز قرار است قدرتمند اما لطیف باشد. در حقیقت استایل شما یک مشت محکم درون یک دستکش نرم و مخملی خواهد بود. برای اینکه منحصر به فرد بودن سلیقه خود را به رخ بکشید، از سرخابی قرمز غافل نشوید.

منبع: time.com

4.2/5 - (132 امتیاز)

نوشته های مشابه

11 دیدگاه

  1. این رنگ هم بسیار زیباست یادمه چند سال پیش رنگ سبز شبیه زیتونی رنگ سال بود البته دقیقا یادم نیس چه سالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا